ZalogujRejestracjaSzukajZaloguj się, by sprawdzić wiadomościGrupyStatystyki
 Ogłoszenie 

09 maja — początek akcji Prawdziwiej nie będzie;
22 maja — koniec akcji Prawdziwiej nie będzie;
23 maja — początek akcji Tego jeszcze nie było
23 maja — początek akcji Było minęło
06 czerwca — koniec akcji Tego jeszcze nie było
08 czerwca — koniec akcji Było minęło
01 czerwca — początek akcji Dziecinada
05 czerwca — koniec akcji Dziecinada

ZABAWA: 333 sposoby, w jakim można pokazać swoją aktywność na forum
    RARRYSNARRYDRARRY
Hufflepuff || Gryffindor || Ravenclaw || Slytherin
783 || 336,5 || 616 || 531,9

[T] ma pierwszeństwo, [NZ]/[Z] i [S] ustępuje tylko [T], i są sobie równe - nie używa się ich jednocześnie. [Z]/[NZ] oraz [S] górują nad [D] i [M]. Nie istnieje coœ takiego jak [P] do poezji albo [Di] do dribble. Więc np [T][NZ][D], albo [T][S][D], ALE NIE [NZ][S][D] albo [T][Z][S][D], bo Gospodziany TAG seria to nie seria z AO3 lub też seria w normalnym tego słowa znaczeniu.

W razie problemów z rejestracją - usuń polskie znaki z wpisywanych informacji.
Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się z nami na FB Gospody
(kontakt alternatywny: klaqa@onet.pl)

Regulamin Główny || Regulamin Czytelni || Gospoda w pigułce
Aktywny udział w życiu forum
Do kogo się zwrócić

Poprzedni temat «» Następny temat
Filmy
Autor Wiadomość
Nichiko 

Pracownik Ministerstwa

Wysłany: 2015-04-24, 21:36   Filmy

Niedługo premiera nowego [i]filmu/i] z MCU. Zastanawiam się kto idzie i czy może ktoś z Wawy nie chciałby wybrać się wspólnie?
Ostatnio zmieniony przez Nichiko 2015-04-25, 21:22, w całości zmieniany 1 raz  

euphoria queen 

Order Merlina II klasy
Miss McKay

Wysłany: 2015-04-25, 05:40   

Niestety nie pojadę do Warszawy cię wesprzeć, ale na pewno pojawię się w kinie, bo chociaż diabelnie się boję efektów specjalnych na wielkim ekranie - to jakoś to ogarnę. No i przecież nie zabiją znowu Coulsona, więc nie będę płakała publicznie... Nie zabiją Coulsona, prawda? o_O

Gizmo 

ArcyMag

Wysłany: 2015-04-25, 08:32   Re: Filmy

Nichiko napisał/a:
Niedługo premiera nowego serialu z MCU.
Serialu?...

Ja idę na Ultrona - jak się uda, to w piątek zaraz po pracy. Tylko chyba lepiej będzie, jeśli kupię bilet wcześniej... ;-) Jeszcze tylko dwa tygodnie - nie mogę się doczekać :-D .

Jaźwiec pełnom gembom

Jeśli chcesz, żeby coś zostało zrobione dobrze, zrób to sam, jakżeś taki Słodowy

Satanachia. 

Opiekun Ślizgonów

Wysłany: 2015-04-25, 11:05   

Słuchajcie, jest ktoś z Częstochowy lub okolic, kto wybiera się na Ultrona?
Bo fajnie by było iść z kimś. Podobno cały film to jeden wielki homopodtekst stony. xD

in real life there were no happy endings

in real life there was just pain and
shattered bones

Gizmo 

ArcyMag

Wysłany: 2015-04-25, 15:45   

Satanachia. napisał/a:
Podobno cały film to jeden wielki homopodtekst stony. xD
Taa, jak ktoś chce zobaczyć slash, to nawet w Biblii go wypatrzy, więc... :-P Nie żebym miała cokolwiek przeciwko Stony, nie nie nie, niech się chłopcy parzą ile wlezie (choć lubię Pepperony też, ale Pepper tyle lat musiała wytrzymywać z Tonym, że może w końcu miała dosyć :-P ), bo to jeden z moich najulubieńszych marvelowych pairingów. Ale w podteksty uwierzę, jak zobaczę (a mogę nie zobaczyć nawet jak będą, bo musiałyby być bardzo wyraźne, żebym je zobaczyła - tak już ze mną jest, że slash jakoś nie rzuca mi się nachalnie w oczy w jakichkolwiek kanonach).

A do Częstochowy do kina nie pojadę, przykro mi. Do Warszawy też nie. Wolę iść u siebie, będzie szybciej ;-) .

Jaźwiec pełnom gembom

Jeśli chcesz, żeby coś zostało zrobione dobrze, zrób to sam, jakżeś taki Słodowy

Nichiko 

Pracownik Ministerstwa

Wysłany: 2015-04-25, 21:21   

Meh, myślałam jednocześnie o poście do Daredevila na Z-75 xD Oficjalnie zrzucam winę na to :D
No, nikogo nie ścigamy na wyjazdy, Gizmo, jak nie chce, ale może ktoś jest? xD

Yuri-Onna 

Absolwent Hogwartu

Wysłany: 2015-05-12, 17:38   

Szukałam miejsca, żeby podzielić się uwagami na temat Ultrona, nie znalazłam, więc mam nadzieję, że mogę zrobić to tutaj i mnie nie pobiją.
Film mnie przygniótł. Był bardzo szybki, ciągle coś się działo, dużo było bijatyk - i chwilami miałam wrażenie, że tego wszystkiego za dużo, że przydałoby się złapać oddech. Na dodatek nie przypadł mi do gustu humor - to powtarzane "Język" jakoś mnie nie bawiło, natomiast nie było już prawie wcale żadnych gierek słownych czy ciętych ripost - tutaj Ultron odstawał od poprzednich produkcji z MCU. Te suchary, które padały, mnie nie rozbawiały.
Nie przekonał mnie antagonista - Ultron był taki... nijaki. Pewnie był najpotężniejszym z wrogów, jacy w MCU byli na Ziemi, ale pod względem osobowości bardzo ustępował Lokiemu. Taka kupa złomu z problemami psychicznymi po prostu. Chyba wolałam perfekcyjnie doskonały Skynet albo walczącego o swoją tożsamość Hala 9000. Ultrona pewnie szybko wyrzucę z pamięci.
Baaaaaaaaaaaaaardzo mi brakowało w tym filmie Pepper. Tak bardzo, że Tony bez niej to nie ta sama osoba, co widać było. Thor bez Jane radzi sobie świetnie, ale Tonyemu bez Pepper odbija - i to film pokazał nawet fajnie. Tak samo żałowałam, że nie było Coulsona, kolejnej postaci, którą bardzo lubię, chyba mojego ulubionego męskiego bohatera MCU. Ale on ma swój serial, więc to mogę wybaczyć.
Pairingowanie Natashy i Bannera było trochę dziwne, boję się, czy i co z tym dalej zrobią.
A co mi się podobało? Skoki w przeszłość Natashy, które trochę rozjaśniły tajemnice jej przeszłości i dały mocną sugestię co do dalszych losów Dottie Underwood. Cały wątek z Hawkeyem i jego rodziną - w pierwszej część był on postacią zepchniętą trochę dalej, a tutaj wzbogacono i rozbudowano jego kreację. Vision - świetna postać i pięknie wprowadzona. Scena narodzin Visiona była chyba jedną z najlepszych w tym filmie. Hulkbuster i walka z Hulkiem z kulminacją w postaci wybitego zęba. Nie pokazali tylko, czy Bannerowi też go brakowało. Piękne były sceny z młotem Thora.

Pietro i Wanda byli tacy sobie - ani mi przeszkadzali, ani budzili sympatię. Szkoda, że Falcon nie miał okazji polatać. Szeroko się uśmiechnęłam, kiedy pojawił się ten śmigłowcowiec, chociaż Maria nie dostała tym razem sposobności by powalczyć.

Podsumowując - nieźle, ale chyba o poziom słabiej niż jedynka. Moich ulubionych "Strażników Galaktyki" to nie przebiło w żadnym calu. A scenka po napisach już jasno pokazuje, że kosmiczna część MCU za chwilę się połączy z tą ziemską. Dlatego mam w nosie Antmana i resztę, ja już chcę drugich Strażników!

Fandomy, w których femslashuję: Władca Pierścieni, Harry Potter, Puella Magi Madoka Magica, MCU, Kroniki Amberu, Gra o Tron, Wiedźmin, Opowieści z Narnii

Gizmo 

ArcyMag

Wysłany: 2015-05-12, 19:58   

Yuri, myślę, że bardziej odpowiedni byłby jednak ten temat...

Jaźwiec pełnom gembom

Yuri-Onna 

Absolwent Hogwartu

Wysłany: 2015-05-12, 21:20   

No właśnie nie byłam pewna, oba tematy wydawały mi się odpowiednie, więc zrobiłam coś na kształt rzutu kostką. Ale jak moderacja chce, może przenieść.

Fandomy, w których femslashuję: Władca Pierścieni, Harry Potter, Puella Magi Madoka Magica, MCU, Kroniki Amberu, Gra o Tron, Wiedźmin, Opowieści z Narnii

Odpowiedz do tematu