ZalogujRejestracjaSzukajZaloguj się, by sprawdzić wiadomościGrupyStatystyki
 Ogłoszenie 

09 maja — początek akcji Prawdziwiej nie będzie;
22 maja — koniec akcji Prawdziwiej nie będzie;
23 maja — początek akcji Tego jeszcze nie było
23 maja — początek akcji Było minęło
06 czerwca — koniec akcji Tego jeszcze nie było
08 czerwca — koniec akcji Było minęło
01 czerwca — początek akcji Dziecinada
05 czerwca — koniec akcji Dziecinada

ZABAWA: 333 sposoby, w jakim można pokazać swoją aktywność na forum
    RARRYSNARRYDRARRY
Hufflepuff || Gryffindor || Ravenclaw || Slytherin
783 || 336,5 || 616 || 531,9

[T] ma pierwszeństwo, [NZ]/[Z] i [S] ustępuje tylko [T], i są sobie równe - nie używa się ich jednocześnie. [Z]/[NZ] oraz [S] górują nad [D] i [M]. Nie istnieje coœ takiego jak [P] do poezji albo [Di] do dribble. Więc np [T][NZ][D], albo [T][S][D], ALE NIE [NZ][S][D] albo [T][Z][S][D], bo Gospodziany TAG seria to nie seria z AO3 lub też seria w normalnym tego słowa znaczeniu.

W razie problemów z rejestracją - usuń polskie znaki z wpisywanych informacji.
Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się z nami na FB Gospody
(kontakt alternatywny: klaqa@onet.pl)

Regulamin Główny || Regulamin Czytelni || Gospoda w pigułce
Aktywny udział w życiu forum
Do kogo się zwrócić

Poprzedni temat «» Następny temat
Byłam szczęśliwa
Autor Wiadomość
fluffy
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-22, 22:13   Byłam szczęśliwa

Tytuł jest jaki jest - narzucony przez nauczycielkę języka polskiego. A co wyszło? Podobno całkiem ładne. A co wy o tym sądzicie? Zobaczymy.
Mam wielkiego stracha, w końcu to debiut na gospodzie ^^
A niech tam! Pierwsze koty za płoty!

Byłam Szczęśliwa

Radość. śmiech. Łzy szczęścia.

Słońce świeci! A przed chwilą jeszcze było za chmurami.

Jasno. Przyjemnie.

Drzewa zielone! Dzisiaj rano stapiały się z szarością cienia niknąc w burej mgle.

Chcę przestać. Zapomnieć siebie.

Płynę. Z nurtem rzeki. Błysk światła odbity od szkła błękitnej łuski. Zanurzam się w życiodajnej wodzie...

Nie. Nie płynę. Lecę! Rozwijam złote słońcem, niebonośne skrzydła. Czuję, jak wiatr muska moje delikatne lotki.

Spadam. Widzę. Czuję. Śmieję się.

Ziemia. Łapy. Cztery, pazurzaste, uderzające rytmicznie w podłoże. Pazury szarpiące mech.

I serce odmierzające czas mojego szczęścia krótkimi skurczami mięśnia.

Co to radość?

To żyć. Cieszyć się chwilą. Żyć naturą.

Jednoczyć się wolnością.

Ryba, sokół i wilk. Razem. W jednej osobie. Wolni od trosk. Żyją. Szczęśliwi.

Wilk zawył.

Agee 

Dyrektor Hogwartu
Naczelny Postrach Gospody

Wysłany: 2008-08-22, 23:08   

Hmm hmm hmm...

Nie powiem, że mi się nie podobało. Ładnie napisane. Jednak. Jest to "jednak" ukryte w moim poście. Brakuje mi tu sensu, fluffy.

Temat został narzucony, czyli jest w tym coś wymuszonego i to da się odczuć czytając.
Trochę na siłę, ubrawiony przez ciekawe epitety i metafory.
Widać, ze coś w sobie masz. Ale mogłaś wybrać bardziej twórczy wiersz na debiut ^^

Pozdrawiam :)

Al 

Opiekun Gryfonów

Wysłany: 2008-08-23, 01:41   

A mi się podoba. Bardziej co prawda treść niż warsztat, ale nawet on nie jest zły.

Ujął mnie najbardziej ten fragment:

Cytat:

Wilk zawył.

Być może nadinterpretuję... ale wyobraziłam sobie rybę sokoła i wilka tworzącego jedną postać. I nagle wilk uwalnia sie z tej wspólnoty, wilk pokazuje że nie jest jednością, że nie może być postacią jedną z wielu - wyje. Ryba i sokół stają się jednością, wilk jednak odsuwa się, bo jego wolność nie moze być dzielona z innymi. Jego wolność jest jego wolnością.

To że tytuł został narzucony nie jest ważne. Gdyby tysiącu ludzi podać jeden tytuł, każda z tych osób, napisała by o czymś innym. Czasami nawet narzucenie tytułu działa motywująco, tak jak na przykład zasady pojedynku. Czy utwór staje się przez to gorszy? Nie. Bo nawet jeśli ktoś narzucił temat, ty jesteś autorem wiersza, wiersz jest twój.

fluffy
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-23, 10:52   

Ufff! Odetchnęłam. Jednak nie jest źle i mnie nie zlinczowano ^^

Agee: czy mogłam wybrać inny wiersz na debiut? No... nie bardzo. Bo innych raczej nie mam :) A postanowiłam wrzucić bo moim znajomym się podobało. I nie, nie pisałam na siłę, chociaż może ci się tak wydawać. Po prostu raz na jakiś czas wpada się w taki nostalgiczno-rozmarzony nastrój. W moim przypadku trafiło na czas pisania pracy domowej ;P Oto wynik. Uczucia przelane na papier.

Al: Dzięki, dzięki i jeszcze raz dzięki. Taki pozytywny komentarz pod debiutem jest warty więcej niż dziesięć pod kolejnymi tekstami^^ A co do wyobrażenia, to mi przedstawiało się raczej w formie charakterów jednej osoby, które są zjednoczone, ale jednak oddzielne. Czyli blisko ^^

Nessa 

Order Merlina II klasy

Wysłany: 2008-08-23, 12:39   

Wiersz rzeczywiście nostalgiczny. Ale przy czytaniu uśmiech sam pojawił się na mojej twarzy. Może dlatego, że wolność to jest moje marzenie. To jak opisałaś uczucia, które płyną od tych zwierząt. Ja czuję tak samo. Gdy idę przejść się na łąkę, gdy wiatr rozwiewa mi włosy. Kiedy pływam i nic prócz szumu wody nie zagłusza uczuć... To jest to samo. Piękny wiersz.
A najbardziej przypadły mi do gustu dwa przedostatnie wersy:
fluffy napisał/a:
Jednoczyć się wolnością.

Tak... Wolność jak dla mnie jest bardzo ważna.

Świat zobaczyć w ziarenku piasku
Niebo w dzikiej roślinie
Nieskończoność uchwycić w ręku
A wieczność w godzinie.
W. Blade

Agee 

Dyrektor Hogwartu
Naczelny Postrach Gospody

Wysłany: 2008-08-23, 14:04   

Cytat:
Agee: czy mogłam wybrać inny wiersz na debiut? No... nie bardzo. Bo innych raczej nie mam :) A postanowiłam wrzucić bo moim znajomym się podobało. I nie, nie pisałam na siłę, chociaż może ci się tak wydawać. Po prostu raz na jakiś czas wpada się w taki nostalgiczno-rozmarzony nastrój. W moim przypadku trafiło na czas pisania pracy domowej ;P Oto wynik. Uczucia przelane na papier.

Hmm powiadasz, ze nie masz innych. Cóż. Życzyć tylko weny :) Może zamieścisz jeszcze tu inne swoje dzieła ^^

Cytat:

To że tytuł został narzucony nie jest ważne. Gdyby tysiącu ludzi podać jeden tytuł, każda z tych osób, napisała by o czymś innym. Czasami nawet narzucenie tytułu działa motywująco, tak jak na przykład zasady pojedynku.

Cóż. Ja mam inne zdanie na ten temat, Al ;]

Al 

Opiekun Gryfonów

Wysłany: 2008-08-25, 13:46   

Cytat:
Cóż. Ja mam inne zdanie na ten temat, Al ;]

Aguś... a czym narzucenie tytułu różni się od np. narzucenia imion postaci, świata przedstawionego czy czegokolwiek innego?
Pisząc do fandomu także mamy wiele - a nawet o wiele więcej - narzucone. Nie tytuł ale sprawy o wiele ważniejsze - zachowanie postaci, stosunki miedzy postaciami panujące, świat i zasady nim władające itp. itd.

Obie mamy inne poglądy i nie zamierzam o tym tu dyskutować. Widzisz. Ja widzę różnicę. Ty nie :)

Oczywiście nie neguję twojego zdania - każdy może mieć własne ;) Aczkolwiek można by kiedyś spróbować - rzucić kilku(nastu?dziesięciu?) osobom temat wiersza i zobaczylibyśmy czy miały by one z sobą coś wiecej wspólnego niż tytuł. Ciekawy eksperyment, swoją drogą by był ;)
Ostatnio zmieniony przez Agee 2008-08-25, 22:30, w całości zmieniany 3 razy  

Kuma 

Order Merlina II klasy
i'm drarrysexual

Wysłany: 2008-08-27, 14:06   

Fluffy... powiem Ci, że ten wiersz... jest naprawdę piękny.
Wiem, co powiecie. "Dziwna jesteś". Ale nie! Ja mówię prawdę! Nie jest to dzieło typu Mickiewicz, jest to też wiersz zupełnie inny od wierszy Ses. Ale ma w sobie coś, co, jak powiedziała Nessa, że ja również się uśmiechałam podczas czytania.

Kojarzy mi się ze snem. Tak. Szczególnie ten kawałek:
fluffy napisał/a:
Płynę. Z nurtem rzeki. Błysk światła odbity od szkła błękitnej łuski. Zanurzam się w życiodajnej wodzie...

Nie. Nie płynę. Lecę!

Bo w śnie coś Ci się wydaje, a nagle okazuje się, że to coś w ogóle innego, a równie pięknego. Głupio zabrzmiało? Wiem. :P

W każdym razie ja jestem jak najbardziej na tak. A to, ze tytuł został narzucony... Co z tego? Wydaje mi się, że tytuł właśnie najbardziej oddaje atmosferę wiersza. Jest jak najbardziej właściwy. :)

Gratuluję debiutu, bo wiersz jest, moim zdaniem, cudowny. Taki prosty, przyjemny, nie trzeba się długo zastanawiać nad treścią - po prostu czytasz i się cieszysz.^^

życzę weny,
Kumuś

fluffy
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-30, 14:48   

Dziękuję, dziękuję, dziękuję, dziękuję! Jak czytam wasze komentarze to mi się tak przyjemnie robi na sercu, tak lepiej i w ogóle czuję, że mogłabym latać ^^ Wiem, że brzmi to jakbym w jakiejś ckliwej powieści występowała, ale mówię prawdę, zwłaszcza, że to debiut!

Nie pozostaje mi nic innego, jak dziękować!

euphoria queen 

Order Merlina II klasy
Miss McKay

Wysłany: 2015-02-27, 08:08   

Generalnie rzecz biorąc - ja tutaj widzę taki totalny zlepek po prostu rzuconych równoważników zdań - czy tylko nawet jakiś tam przypadkowych pozytywnie kojarzących się wyrażeń. Jakbym miała analizować ten wiersz linijka po linijce jak to się odbywałoby w szkole - podejrzewam, że nie doszukałabym się wiele sensu.

Aczkolwiek całe szczęście, że nie muszę, bo mnie generalnie kupuje ten pozytywny wydźwięk wyrażeń - może to tani łatwy zabieg, ale skuteczny, a przede wszystkim skuteczność się obecnie liczy. Całkiem ciekawa forma i zabawa słowem, której w tej chwili nie mogę nie pochwalić.

Dziękuję i jak zawsze pozdrawiam
eu

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach